نتایج جستجو برای عبارت :

اسرار اذان اقامه حجت الاسلام سعادت فر

سرّ فصول اذان ​خوب بحث ما پیرامون سر اذان و اقامه بود. در جلسات قبل معنای کلمه اذان رو خدمت شما عرض کردیم. حالا به یاری خدای عزوجل دیگه بریم سراغ سرّ فصول اذان.
فصول اذان از نزد خدای عزوجل نازل شده است. ​اولاً قبل از شروع راجع به سرّ خود اذان، یه مطلب رو خدمت شما عرض بکنم و اون اینکه اذان و اقامه هردو مُنَزَّل مِن عِندِالله اند. یعنی این ها مستقیماً از ناحیۀ خدای عزوجل نازل شده است. و به تعبیر آیۀ قرآن: "إِنْ مِنْ شَیْءٍ إِلَّا عِنْدَنَا خَزَائ
خُوب، بحث ما پیرامون سرّ اذان و اقامه بود. حالا امشب به یاری خدای عزوجل، ابتدا می خواهیم معنای "الله" و "اکبر" رو خدمت شما مطرح کنیم؛ تا یک مقدار به سرِّ این اسم مبارک بیشتر نزدیک بشیم. و بدانیم که چه سرّی است که در نماز، شروعِ نماز ما با تکبیر است؛ و در هر فصلی برای رفتن به رکوع و سر برداشتن از رکوع همش تکبیر [گفته می شود]؛ و اذان و اقامه ما نیز با تکبیر شروع می شود؟حالا ابتدا راجع به الله اکبر، اولاً این که گفته می شود الله اسمی برای ذات است؛ اجاز
عقیق:در گذشته ای نه چندان دور، نه فقط مردم متدین و مذهبی که اغلب ایرانیان، ساعات نخستین تولد یک نوزاد را در هیجان انتخاب فردی بودند که مهم ترین شعار اسلام، یعنی اذان و اقرار به یگانگی خدا، نبوت رسول اکرم (ص) و ولایت مولا امیرالمومنین علی (ع) را در گوش نوزادشان قرائت کند. پدربزرگ ها، امام جماعت مسجد محل، بزرگان دینی، روضه خوان های خانگی و سادات، کسانی بودند که توحید، نبوت و امامت را در بدو ورود به دنیای فانی و خاکی به آن نوزاد یادآوری می کردند.
ترجمه اذان و اقامه
اللهُ أكْبَرُ
خدای تعالی بزرگتر از آن است كه او را وصف كنند.
أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلَّا الله
شهادت میlrm;دهم كه نیست خدایی جز خدای یكتا و بیlrm;همتا.
أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً رَسوُلُ الله
شهادت میlrm;دهم كه حضرت محمد بن عبدالله صلی الله علیه و آله پیغمبر و فرستاده خداست.
أَشْهَدُ أَنَّ عَلِیّاً أمِیرَ المُؤمِنینَ وَلِىُّ الله
شهادت میlrm;دهم كه حضرت علی علیه السلام أمیرالمؤمنین و ولیّ خدا بر همه خلق است.
حَیَّ عَلَى الصّ
در بخشی از کتاب که روایتگر خاطراتی متفاوت و خوانده نشده از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است، ابراهیم شهریاری ماجرای نماز شهید سلیمانی را که در کاخ کرملین اقامه کرد، تعریف کرده است.
در این خاطره آمده است:
وقت نماز بود، زدیم بغل، گفتم: گفت: نگاهم کرد و گفت: ــ نمازی خواندم که در طول عمرم در جبهه نخواندم.به حاج قاسم گفتم: حاج آقا، شما همه ی نمازهایتان قبول است.
قصه ی نماز خوانده شده حاج قاسم فرق می کرد، به کاخ کرملین رفته بود و با پوتین قرار داشت.
کارهای اسلام سرتاپا راز و رمز و حکمته. ما یه کلمه می گیم بلال اذان گفت. چقدر راز تو اینه؟ خوب مگه کس دیگه نبود؟ ببینید پیغمبر(ص) اذان را به اول کسی که یاد داد و اذان گفت بلال بود. چرا؟
1. می خواست به برده ها احترام بگذاره. بلال برده بود شخصیت داد به برده.2. می خواست به سیاه پوست ها احترام بگذاره.3. می خواست بگه که لیاقت های باطنی اصله.

ادامه مطلب
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۰

ماجرای اقامه نماز حاج قاسم سلیمانی در کاخ کرملین
ابراهیم شهریاری ماجرای نماز سپهبد شهید سلیمانی را که در کاخ کرملین اقامه کرد، نقل می کند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم،در بخشی از کتاب که روایتگر خاطراتی متفاوت و خوانده نشده از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است، ابراهیم شهریاری ماجرای نماز شهید سلیمانی را که در کاخ کرملین اقامه کرد، تعریف کرده است.
در این خاطره آمده است:
وقت نماز بود، زدیم بغل، گفتم: گف
از هنگامی که پیامبر(ص) رحلت کرد بلال نیز خاموشی گزید و لب به اذان نگشود. روزی حضرت زهرا(س) شوق شنیدن صدای اذان مُؤَذّنِ پدر را کرد. چون این خبر به بلال رسید، واذان گفت. حضرت زهرا(س)، در اثر شنیدن صدای اذان بلال، به یاد پدر و روزگار حیات وی افتاد پس ناله ای کرد و به روی زمین افتاد و بیهوش شد. مردم گفتند: بلال، بس کن که دختر پیامبر از دنیا رفت. پنداشتند که حضرت فاطمه(س) از دنیا رفته است. بلال اذان را قطع کرد. وقتی زهرا(س) به هوش آمد از او خواست تا اذان را
نمازگزار پیش از نماز می بایست، بسته به شرایط و موقعیت، وضو،[۱۳] غسل یا تیمم[۱۴] کرده باشد. همچنین بهتر است قبل از نماز اذان و اقامه بگوید.
نمازگزار، باید در هنگام خواندن نماز رو به قبله، که همان کعبه است، بایستد.
بدن نمازگزار باید پاک باشد. لباس نمازگزار نیز باید پاک و پوشانندهٔ عورت باشد.[۱۵] همچنین لباس نمازگزار نباید غصبی، از اجزای مردار، از حیوان حرام گوشت و ابریشم خاص یا طلا بافت (در مردان) باشد.
بر اساس دستورهای اسلامی، محلی که نمازگزار د
حجت الاسلام محمدحسنی با تاکید بر این که تنها راه عزت حقیقی امت اسلامی، جهانی سازی اقامه قرآن است، گفت: اقامه قرآن راه نجات از فشار تحریم ها، مشکلات اقتصادی و ی در جامعه است.
به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی رییس سازمان عقیدتی ی ارتش در آیین نكوداشت ۴۰ سال فعالیت قرانی و رونمایی از چشم انداز قرآنی ارتش در افق ۱۴۱۴ و مراسم افتتاح اداره قرآن، عترت و نماز ارتش در مورد اامات اقامه نماز در جامعه اسلامی گفت
حجتالاسلام کرمی مسئول نهاد رهبری دانشگاه تهران شد


حجتالاسلام کرمی مسئول نهاد رهبری دانشگاه تهران شد
در جلسه‌ای با حضور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها حجت الاسلام کرمی به عنوان مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه تهران معرفی شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در جلسه‌ای با حضور حجت الاسلام محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها حجت الاسلام کرمی به عنوان مسئول جدید نهاد رهبری در دانشگاه
تحلیل اسرار تیموری در دفینه و کشف زیرخاکی
یکی از اسرار تیموری که در مناطق جنگلی شمال مورد استفاده قرار می گرفت استفاده از چشمه و کاشتن یک درخت افرا در بالای سر چشمه به فاصله ۱۰ الی ۱۵ متر بود
در یکی از روستاهای گیلان ۲۰ عدد چشمه در یک روستا با این مشخصه پیدا شده است. البته ناگفته نماند درخت افرا در بین درختان دیگر قرار داشت و به صورت تک نیست استفاده از طلوع و غروب خورشید در همه اسرار تیمور به وفور دیده می شود
بخصوص در این مورد در مورد درخت هم که
براى اقامه ى نماز خود و فرزندانتان، از خداوند استمداد كنید.
نماز، محور دعاهاى حضرت ابراهیم است.
با آنكه رسالت انبیا اقامه ى دین است اما دعا براى اقامه ى نماز به جاى آن، نشانه آن است كه نماز چهره و سیماى تمام نماى دین است.
ساعت مچی هوشمند اذان گو، قرائت اذان و دعای فرج در صورت تنظیم. نمایشگر بسیار بزرگ و جذاب. بند سیلیی مشکی .
ساعت مچی هوشمند اذان گو که به تازگی روانه بازار شده است ساعتی بسیار با کیفیت با طراحی ساده اما شیک می باشد که دارای ساعت و تقویم بوده و همچنین قابلیت تنظیم آلارم با دو زنگ ساده و یا زنگ با صدای دلنشین اذان می باشد. این ساعت قابلیت قرائت دعای فرج بعد از قرائت اذان را نیز دارد. این محصول با برگه راهنمای فارسی و پکیجینگ ساده و شیک عرضه شده ا
انفجار در درعا»/ ۲۵ عضو جیش‌الاسلام» به هلاکت رسیدند


انفجار در درعا»/ ۲۵ عضو جیش‌الاسلام» به هلاکت رسیدند
به دنبال وقوع انفجار در مواضع گروه تروریستی موسوم به جیش الاسلام» در حومه استان درعا سوریه ۲۵ عنصر تکفیری این گروه به هلاکت رسیدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از العهد، منابع رسانه‌ای از وقوع انفجار در مواضع گروه تروریستی موسوم به جیش الاسلام در حومه استان درعا سوریه خبر می‌دهند.
بر اساس این گزارش، به دن
سایت بوک ارزان کتاب اسرار المکتومرا برای شما آماده کرده است. کتاب جامع الفوائد به زبان فارسی است و این کتاب از زبان فارسی به زبان عربی برگردانده شده است. موضوع آن ادعیه، حوزه، مناجات، راز و نیاز و . است.
دانلود رایگان کتاب اسرار المکتوم
آیین تجلیل حجت الاسلام ابراهیم لشکری از عالمان برجسته شمال سیستان و بلوچستان با حضور امامان جمعه زابل و قشرهای مختلف مردم در مسجد مرحوم شریفی زابل برگزار شد.

امام جمعه زابل گفت: حجت الاسلام لشکری بااوج اخلاص، تهجد و انجام نوافل خاص عظمت و ظرفیت منطقه سیستان را به اثبات رساندند.
حجت الاسلام علی اکبر کیخا با تقدیر از رئیساداره تبلیغات اسلامی زابل برای برگزاری این آیین اظهار داشت: تجلیل از عالم بزرگوارحجت الاسلام ابراهیم لشکری وظیفه همه ماس
حجت الاسلام محمدحسنی با تاکید بر این که تنها راه عزت حقیقی امت اسلامی، جهانی سازی اقامه قرآن است، گفت: اقامه قرآن راه نجات از فشار تحریم ها، مشکلات اقتصادی و ی در جامعه است. به گزارش روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی رییس سازمان عقیدتی ی ارتش در آیین نكوداشت ۴۰ سال فعالیت قرانی و رونمایی از چشم انداز قرآنی ارتش در افق ۱۴۱۴ و مراسم افتتاح اداره قرآن، عترت و نماز ارتش در مورد اامات اقامه نماز در جامعه اسلامی گفت
یا ایتهاالجنود الدولت (بالاصطلاح) الاسلامی فی عراق والشام !1 اقرؤو اوافهموا:
هل رؤسائکم مسلم اومؤمن بالدین المبین الاسلام ؟ اویتظاهرون به؟ هل رئیتکم رؤساکم عامل بالاحکام الاسلام ؟ او یتعاملون بالامر الاسراؤیل وامریکا وکل عدو الاسلام؟(اولا یتفکرون)؟
فارجعوا الی الله وتوبوا الی الله ، ثم کانوا من الجنود الا حرار
آیا کشتن کودکان ون وپیران به غیر جرم ، کاری اسلامی است ؟
آیا قتل نماز گزاران در نماز جماعت ها ونماز جمعه ها کاری اسلامی است ؟
ساعت مچی هوشمند اذان گو، قرائت اذان و دعای فرج در صورت تنظیم. نمایشگر بسیار بزرگ و جذاب. بند سیلیی مشکی .
>> برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر این محصول اینجا را کلیک کنید .
روش خرید: برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.
قیمت: 59000 تومان
ساعت مچی هوشمند اذان گو، قرائت اذان و دعای فرج در صورت تنظیم. نمایشگر بسیار بزرگ و جذاب. بند سیلیی مشکی .
>> برای مشاهده توضیحات و تصاویر بیشتر این محصول اینجا را کلیک کنید .
روش خرید: برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.
قیمت: 59000 تومان
شهادت امام جعفرصادق-هیئت ببن الحرمین ساری-کربلایی سعید گلبان-کربلایی حسین خدادی-کربلایی محدتقی یوسفیان-حجت الاسلام قاسمی امام جمعه موقت ساری
فایل صوتی شهادت امام جعفرصادق 136 -هیئت ببن الحرمین ساری-کربلایی سعید گلبان-کربلایی حسین خدادی-کربلایی محدتقی یوسفیان-حجت الاسلام قاسمی امام جمعه موقت ساری
بخش اول/روضه/کربلایی سعیدگلبان
بخش دوم/تک/کربلایی سعید گلبان
بخش سوم/شور/کربلایی سعید گلبان
بخش چهارم/سنگین/کربلایی حسین خدادی
بخش پنجم/واحد/ک
باید توجه داشت نماز آ یات همچون نماز صبح دو ركعت است با این تفاوت كه در نماز آیات پنج ركوع در ركعت اول و پنج ركوع در ركعت دوم خوانده می شود كه در بین .به گزارش گروه دین و اندیشه ، روز شنبه 19 دی ماه ساعت :01 به وقت ایران ماه گرفتگی در آسمان سرتاسر ایران اسلامی قابل مشاهده است. یکی از نمازهای واجب که همیشگی نیست نماز آیات است که در چند وضعیت از جمله ماه گرفتگی واجب می شود.
زمان وجوب نماز آیات در ماه گرفتگی
ماه گرفتگی به دو صورت اتفاق می افتد، گاهی ت
بازگشایی آستان مقدس امامزاده محمد (ع) بسطام
مجموعه فرهنگی امامزاده محمد و بایزید بسطامی برای نماز عید فطر بازگشایی می شود
به گزارش امور فرهنگی امامزاده محمد (ع) طی ابلاغی از سوی اداره اوقاف و امور خیریه ، آستان مقدس امامزاده برای برگزاری نماز عید سعید فطر بازگشایی می شود
در این ابلاغیه امده است :
احتراما" پیشاپیش ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر به اطلاع می رساند پیرو نامه شماره 99/19044/160 مورخ 99/3/1 دانشگاه علوم پزشکی شهرستان شاهرود در
25 اسفند 1391
رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: طلاب و مبلغان نباید اشتباهات مسئولان را توجیه کنند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محسن قرائتی روز چهارشنبه در گردهمایی بشیران جوان كه در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه برگزار شد، با برشمردن فواید این طرح اضافه کرد: یکی از مهمترین فواید طرح بشیران جوان بکارگیری طلاب جوان غیرمعمم و تبلیغ در دایره آشنایان و خویشاوندان است.
وی با تاکید بر فراگیری راه های عملی تبلیغ موثر از سوی طلاب جوان اظهار داشت:
آقا خیلی سختی کشیدم تا آپلودش کردم. مدیونید دانلودش نکنید. خخخخخخخخخ
البته پسوندش .mov هست. 17 مگ هم هست. اما من این چیزا حالیم نمیشه باید دانلود کنید.
برای دانلود روی عکس کلیک کنید
علی علیم و علی عالم و علی اعلمعلی ولی و علی والی و علی والا استعلی حقیقت روح و تمام عالم جسمعلی سفینه نوح و همه جهان دریا استعلی مدرس جبریل در شناخت حقعلی معلم آدم به علم الاسما استعلی تمامی دین بغض او تمامی کفرعلی ولی خدا خصم او عدوی خدا استعلی است حج و علی کعبه و
اقامه نماز ظهر عاشورا در یگان ها و کوی های سازمانی ارتش


اقامه نماز ظهر عاشورا در یگان ها و کوی های سازمانی ارتش


به نقل از میثاق نیوز،همزمان با فرارسیدن عاشورای حسینی علاوه بر برگزاری مراسم سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نماز باشکوه جماعت ظهر و عصر عاشورای حسینی نیز در کوی های سازمانی و امکان نظامی ارتش اقامه شد.
انتهای پیام/
منبع : میثاق نیوز
در این ساعت از سایتکاوشگران اسرار ایران باستانباز هم بامطالبآخر زماندر خدمت شما هستیم این مطالب شدیدا مهم هستن پس کاملا و با دقت مطالعه کنید در این مطلب مواردی را خواهیم گفت که دانستنش برای هرکسی واجب است پس با ما باشید در ادامه مطلبکاوشگران اسرار ایران باستان]]>
فیزیوتراپی در محدوده سعادت آباد ، کلینیک دکتر علیپور متخصص فیزیوتراپی از بهترین و حرفه ای ترین کلینیک های غرب تهران محدوده سعادت آباد می باشد . این کلینیک دارای دستگاه های جدید و پیشرفته است . همچنین این کلینیک کادری فوق حرفه ای و مجرب را دارا است .
تمامی خدمات با کیفیتی عالی و حرفه ای ارائه می گردد .
فیزیوتراپی در سعادت آباد
خدمات ارائه دهنده :
مگنت تراپی
لیزرتراپی الکتروتراپی و مکانوتراپی
یک ویژگی خاصی که این کلینیک دارد این است که با بیمه
فیزیوتراپی در محدوده سعادت آباد ، کلینیک دکتر علیپور متخصص فیزیوتراپی از بهترین و حرفه ای ترین کلینیک های غرب تهران محدوده سعادت آباد می باشد . این کلینیک دارای دستگاه های جدید و پیشرفته است . همچنین این کلینیک کادری فوق حرفه ای و مجرب را دارا است .
تمامی خدمات با کیفیتی عالی و حرفه ای ارائه می گردد .
فیزیوتراپی در سعادت آباد
خدمات ارائه دهنده :
مگنت تراپی
لیزرتراپی الکتروتراپی و مکانوتراپی
یک ویژگی خاصی که این کلینیک دارد این است که با بیمه
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین مطالب

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ahmadjamshidi mehrshahed kelidarsoleh fateme55555 bowl021 grafiknalborz newstone shahidqasemsoleimani ronasktarh